Styret

kristine

Kristine Sverdrup

Leder

Jeg heter Kristine, er 92-modell og bor i Trysil. Til daglig jobber jeg som lærer i videregående skole, og bruker mye tid på hundetrening på fritiden. Jeg er utdannet NKK-instruktør og rallylydighetsinstruktør. Jeg har to aussier – Aysablues Galway Girl og Aysablues Hashtag Black Beauty. Vi har det mye moro sammen, og trener allsidig. Vi trener og konkurrerer både i lydighet, rallylydighet, agility, nosework og bruks.  I tillegg trener vi både blodspor og kreativ lydighet. I oppveksten og frem til 20-årene har jeg eid og trent korthåret vorsteh til jakt og apportprøver. Jeg har hatt verv i styret i ASKN siden 2022 – og ble valgt som leder februar 2023. Jeg har tidligere ledererfaring fra lokal hundeklubb, samt en rekke andre lederverv og styreverv i andre lag og foreninger. Målet er å videreutvikle klubben slik at både erfarne og nye medlemmer får et tilbud de opplever som meningsfulle, og at vi skal tilrettelegge for at medlemmene kan bruke aussien allsidig.
marie

Marie Jenssen

Nestleder

Mitt navn er Marie Jenssen. Jeg er 96-modell og holder til i Levanger, 1 time nord for Trondheim. Sommeren 2022 kjøpte jeg Aysablues Love At First Sight «Dorris», en svart tricolour aussie. Hun er min første hund, og jeg er derfor ganske fersk i hundemiljøet. Vår plan er å være aktiv med Dorris, og vi har også debutert i utstillingsringen. Ellers er jeg skiftarbeider på Norske Skog Skogn og har tidligere brukt tiden min på hest. Jeg har hatt egen hest i mange år, og var også på et tidspunkt leder i Levanger og Innherred Hestesportsklubb. Jeg ble valgt inn som nestleder ved årsmøtet i 2023 og vil gjerne bidra videre fremover.
Kine & Kian i Oppdal 2023 (2)

Kine Therese Bøe

Sekretær

Ann Jensen Nordvålen

Kasserer

281714135_3176597692661928_810822036325337514_n

Lars Ove Andersen

Styremedlem

Jeg heter Lars Ove Andersen og er 44 år. Jobber som selvstendig og i min kones firma, og i Østfoldmuseene. Har drevet med hund i over 15 år, og konkurrert innen bruks i flere år. Nå driver jeg et lite firma som fokuserer på spesialsøk. Har to aussier som jeg bruker aktivt der. Har ingen erfaring med utstilling, men kan bidra i styret med min erfaring med brukshund og det å bruke aussien til nettopp det. Startet med to Border Collier, men gikk for fire år siden over til aussie, og har ikke angret et sekund på det valget! Det er en fantastisk rase 😊

486118970_24175621375361920_3465275646096823463_n

Therese Stendahl

Styremedlem

Solveig Kristiansen

Varamedlem

Mitt navn er Solveig, jeg er 25 år gammel og er snart ferdigutdannet vernepleier. Har to aussier, Koda (Nigårdstunets Vitae) på snart 4 år og Troja (Nigårdstunets Soma) på snart 3 år. De er først og fremst turhunder, men vi trener også aktivt rally og nosework og konkurrerer i begge grener. Holder også litt på med agility og går spor. Jeg ønsker å bidra i aussiemiljøet, jeg har blitt kjent med så mange fine mennesker gjennom det. Jeg ble valgt inn som kasserer ved årsmøtet i 2023.